همه ما این روزها بارها و بارها در مورد خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان ها شنیده ایم و احتمالا کنجکاو شده ایم بدانیم که خانه هوشمند و تجیهزات آن چگونه می تواند به ما کمک کنند که زندگی بهتری داشته باشیم . و شاید بسیاری از ما همچنان تصور کنیم که تجهیزات هوشمند سازی خانه فقط برای خانه های لوکس و لاکچری به درد می خورد و فقط جنبه تزئینی و تجملاتی دارد و با صرف هزینه متوسط . معقول نمی توانیم این تجهیزات را بخریم و خانه مان را هوشمند کنیم .

اما این دیدگاه این روزها کاملا اشتباه است!

با کمی گشت و گذار در فضای اینترنت و کسب اطلاعات کاملا دست ما می آید که نصب تجهیزات خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان در این روزها اصلا صرفا برای تجملات و لوکس گرایی نیست و کم کم در حال تبدیل به یکی از ضروریات ساختمان سازی و زندگی در عصر حاضر می شود .

بنابراین هر خانواده ای این روزها باید به فکر هوشمند سازی و استفاده از مزایا و امکانات آن باشد و حیف است که به خاطر عدم اطلاع از این تکنولوژی از زندگی راحت و با سرعت در خانه هوشمند محروم شویم .

اما برای اینکه بتوانیم تجهیزات خانه هوشمند را به درستی انتخاب کنیم باید دقیقا بدانیم به چه تجهیزاتی دقیقا نیاز داریم که مطابق با این لیست خرید کنیم.

البته بهترین کار هم این است که نیازهای خودمان را با کارشناس هوشمند سازی خانه در میان بگذاریم تا با مشاوره دقیق انتخاب بهتری داشته باشیم

مشاوره تلفنی با کارشناس هوشمند سازی خانه

در اینجا می خواهیم فرض کنیم شما یک خانواده 4 نفره هستید ، می خواهیم بررسی کنیم شما برای هوشمند سازی خانه خودتان ترجیحا به چه تجهیزاتی نیاز دارید.

تجهیزات خانه هوشمند مناسب برای یک خانواده 4 نفره

شما باید یک سیستم روشنایی هوشمند در خانه هوشمند خودتان نصب کنید

یکی از امکاناتی که در هر خانه هوشمند معمولا باید استفاده شود و کاربرد بسیار زیادی هم دارد سیستم روشنایی خانه هوشمند است . در یک خانه هوشمند علاوه بر اینکه چراغ ها و سیستم روشنایی خانه دارای سنسورهای حرکتی است و ورود و خروج شما را می تواند تشخیص دهد و به این شکل چراغ ها را خاموش یا روشن کند ، دارای قابلیت تعریف سناریو هم هست .

سیستم روشنایی هوشمند در خانه هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند در خانه هوشمند

یعنی شما با تعریف یک سناریوی مشخص به سیستم روشنایی هوشمند دستور می دهید که در زمان مشخصی طبق برنامه زمان بندی مد نظر شما روشن شود ، خاموش شود ، کم نور تر یا پر نور تر شود و …مثلا با تعریف سناریو میهمانی، شما می توانید مطمئن باشید که زمانی که میهمان ها به خانه شما می آیند سیستم روشنایی در حالت میهمانی است و شما می توانید بدون هیچ پرداخت هزینه اضافی از یک نور پردازی حرفه ای در فضای میهمانی با تغییر شدت نور و رنگ نور لذت ببرید.

چگونه نصب تجهیزات خانه هوشمند می توانند باعث کاهش استرس روزانه ما شوند ؟!

روشنایی هوشمند

روشنایی هوشمند

شما باید در خانه هوشمند تان پرده هوشمند یا پرده برقی نصب کنید

از امکانات جالب خانه هوشمند که می تواند برای خانواده شما بسیار مفید باشد ، پرده برقی یا پرده هوشمند است . با نصب  پرده هوشمند یا پرده برقی شما در هر زمانی که نیاز داشته باشید می توانید با ریموت کنترل یا با لمس یک دکمه روی گوشی موبایل تان پرده های خانه را کنار بزنید و از روشنایی و نور طبیعی لذت ببرید و شب هم باز با لمس همین دکمه پرده ها را بکشید بدون اینکه نیاز باشد از جای تان بلند شوید و خودتان اقدام به این کار بکنید . علاوه بر اینکه سیستم پرده برقی یا پرده هوشمند هم قابلیت سناریوپذیری دارد و شما می تواند با تعیین یک ساعت مشخص به سیستم هوشمند اعلام کنید که در ساعت مشخصی از صبح پرده ها را کنار بزند .

با زندگی در یک خانه هوشمند این 3 حس خوب را در زندگی روزمره تجربه کنید

شما باید در خانه هوشمندتان سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند داشته باشید

از امکانات دیگر خانه هوشمند که می تواند برای خانواده شما مفید باشد سیستم سرمایشی و گرمایشی خانه هوشمند است . مشخصا این روزها انقدر حجم کار و مشغله ما بالاست که واقعا فرصتی برای کارهای روزمره و تکراری نداریم . و معمولا هم بسیاری از کارها را فراموش میکنیم و ممکن است دچار دردسر شویم . مثلا بارها شاید اتفاق بیافتد که در هنگام خروج از خانه فراموش کنیم که سیستم گرمایشی یا سرمایشی را خاموش کنیم و ساعت های زیادی بدون استفاده سیستم روشن بماند که هم ممکن است باعث آسیب به این سیستم شود هم مصرف انرژی و هزینه قبض های انرژی بالا می رود .

یا ممکن است خودمان در خانه باشیم و سیستم سرمایشی را روشن کنیم و متوجه نباشیم که پنجره ای باز مانده است و انرژی در حال اتلاف شدن است.

سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند

سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند

اما شما با نصب تجهیزات خانه هوشمند دیگر نیازی نیست نگران این مسائل پیش پا افتاده باشید . سیستم سرمایشی و گرمایشی در یک خانه هوشمند دقیقا مطابق با نیاز و دمای محیط شما تنظیم میشود و دقیقا مطابق با همین فعالیت میکند .

پس با تنظیم مناسب سیستم گرمایشی و سرمایشی در بهینه ترین حالت ممکن هم در مصرف انرژی صرف جویی میشود و هزینه قبض ها برای شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و هم هوای خانه همیشه درحالت مطبوع و عالی تنظیم میشود .

شما دعوتید به یک روز زندگی سریع و راحت در یک خانه هوشمند !

شما می توانید سیستم صوتی و تصویری هوشمند نصب کنید

شما با زندگی در یک خانه هوشمند علاوه بر سایر مزایا می توانید سیستم صوتی و تصویری خانه را از روی گوشی همراه تان در هر جایی که هستید کنترل کنید و علاوه بر این با ماژول های مختلفی که در خانه هوشمند نصب میشود شما می توانید با تعریف سناریوی سینما خانگی و تنظیم صدا و تصویر ، نور و روشنایی خانه و … فضای یک سینمای واقعی را برای خودتان و اعضای خانوده ایجاد کنید و از دیدن یک فیلم در کنار هم لذت ببرید .

شما باید تجهیزات آشپزخانه هوشمند را برای راحتی بیشتر نصب کنید

مشخصا همه ما با توجه به مشغله زیادی که داریم دوست داریم همه کارهای ما از جمله پخت و پز و درست کردن چای و قهوه و نوشیدنی های دیگر هم کاملا هوشمند و اتومات شوند و نیاز به کمترین میزان حضور فیزیکی ما در آشپزخانه باشد .

شما می توانید با نصب تجهیزات آشپزخانه هوشمند و همین طور هوشمند سازی ساختمان از راه دور مثلا زمانی که می خواهید از شرکت راه بیافتید به سمت خانه با لمس یک دکمه از روی گوشی همراه تان چای ساز یا قهوه ساز را د رآشپزخانه روشن کنید تا با ورود شما در بهترین شرایط و با یک نوشیدنی گرم از شما پذیرایی شود .

پخت 3 دقیقه ای انواع مواد غذایی گوشتی با روش «کیسه پزی » در آشپزخانه هوشمند !

برای آبیاری اتوماتیک و از راه دور می توانید در خانه تان سیستم آبیاری هوشمند نصب کنید

آبیاری هوشمند در خانه هوشمند

آبیاری هوشمند در خانه هوشمند

یکی از امکانات جذاب و سبز هوشمند در خانه شما امکان آبیاری هوشمند گل و گیاه شما در باغچه و یا در گلدان ها به کمک سیستم هوشمند است . به کمک سیستم آبیاری اتوماتیک شما در زمانی که خانوادگی قصد سفر طولانی مدت دارید و نگران این هستید که مبادا به خاطر عدم حضور طولانی مدت شما گل و گیاه تان خشک شود می توانید با نصب سیستم هوشمند خیال خودتان را راحت کنید و از راه دور و با کیلومترها فاصله از خانه تان فقط با لمس یک دکمه سیستم آبیاری هوشمند را فعال کنید و از راه دور از آبیاری گلدان های تان لذت ببرید . و یا حتی ساده تر اینکه با انتخاب سناریوی سفر ، به صورت اتومات در زمان تعیین شده همه گل و گلدان های شما آب داده میشوند .

چگونه با آبیاری هوشمند خانگی همیشه باغچه و گلدان هایی سبز داشته باشیم؟

این تعدادی از امکاناتی بود که خانواده 4 نفره شما می تواند از آنها در خانه هوشمند بهره مند شود . البته امکانات خانه هوشمند را اصلا نمی توان محدود کرد و هر روز هم تجهیزات خانه هوشمند به روز میشوند و به شما قابلیت های بیشتری را ارائه می کنند .