اگر اهل معاشرت و رفت‌وآمد باشید، می‌دانید که مهمانی دادن کار دشواری است؛ به خصوص اگر قصد داشته باشید مناسبت ویژه‌ای را با دوستان یا خانواده جشن بگیرید. حتما بارها پیش آمده است که هنگام صحبت با مهمانتان، با خود گفته‌اید: ای کاش چراغ جلوی در را روشن نگذاشته بودم یا هنگام سرو غذا، بارها مهمان‌ها از شما پرسیده‌اند: «چراغ بالای میز را چطور پرنورتر کنم؟» ممکن است شما آنقدر سریع باشید که بتوانید کلید برق را نشانشان بدهید اما ایده ال شما در پذیرایی از مهمان‌هایتان، برآورده نشده است.

آیا تا به حال به فکر تولد گرفتن برای همسر یا فرزندتان افتاده‌اید؟ آیا تا به حال دوست داشته‌اید هنگام ورود او به منزل، چراغ‌ها روشن شوند و با ورودش با اتاق نشیمن موزیک پخش شود؟ همیشه دوست داشته‌اید این کارها را در کمال دقت انجام دهید اما دستتان اشتباهی به گلدان خورده است و با یک بی‌احتیاطی ایده‌ی شما لو رفته است؟

یک برنامه‌ریزی دقیق و بدون بروز اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی، با «هوشمندسازی» منزل شما ممکن می‌شود. در این مقاله به چگونگی هوشمندسازی اتاق نشیمن می‌پردازیم تا به شما بیاموزیم چگونه میزبان ایده الی باشید.

در ساختمان‌های هوشمند، اجزا مانند دیوار، با افراد در تعامل هستند؛ یعنی حساس هستند و به رفتارهای شما پاسخ می‌دهند. هدف هوشمندسازی این است که شما فکر نکنید همه بار زندگی بر دوش خودتان است؛ حتی دستگاه‌ها هم می‌توانند کمک‌حال شما باشند. با هوشمندسازی، اشیا به سطوح تعاملی تبدیل می‌شوند و شما اجازه دسترسی به اطلاعات چندرسانه‌ای و کنترل دستگاه‌های روزمره را پیدا می‌کنید.

اول از همه، می‌بایست بر روی اشیائی که در محیط قرار دارند، سنسورهایی نصب کنید که اطلاعات را به درون اشیاء منتقل کنند. سنسورها اطلاعات انتزاعی محیط یا هرانچه را شما دوست دارید، به اشیا منتقل می‌کنند تا محیط یا عملکرد خودشان را کنترل کنند. خوشبختانه اکثر دستگاه‌های خانگی، این روزها سنسورهای هوشمند دارند و شما می‌توانید از طریق تلفن همراهتان با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

مبل و صندلی راحتی در اتاق نشیمن هوشمند

در اتاق نشیمن، شما باید راحت دراز بکشید، بنشیند، لم بدهید و کتاب بخوانید و فیلم تماشا کنید. همچنین اگر اتاق پذیرایی شما با اتاق نشیمن منزلتان یکی است، باید قابلیت پذیرایی از مهمان را هم داشته باشید. بنابراین انتخاب مبلمان شما می‌بایست هوشمندانه باشد.

انتخاب مبل‌هایی که به تخت تبدیل می شوند شاید انتخاب هوشمندانه‌ای باشد اما مبل هوشمند، مبلی است که پر از سنسور است و شکل بدن شما را تشخیص می‌دهد. این مبل خود را با نحوه نشستن یا درازکشیدن شما هماهنگ می‌کند تا کمترین آسیبی به نخاع، ستون فقرات یا عضلات شما وارد نشود.از طریق نصب اپلیکیشن مربوط به مبلمان خود، می‌توانید گزارشی از وضعیت سلامتی ماهیچه های خود دریافت کنید. همچنین در صورت صرف زمان زیادی روی مبل، این مبل‌ها به شما هشدار می‌دهند تا از سر جای خود بلند شوید و کمی راه بروید. یک مبل هوشمند، به فکر سلامت بدن شماست.

مبل‌های هوشمند در یک خانه هوشمند ، از طریق فشار دادن یک دکمه تغییر وضعیت می‌دهند و شما نیازی به بلند شدن و استفاده از دست و کمر خود برای تغییر حالت آن‌ها ندارید. کنترل مبل‌ها و صندلی‌های راحت هوشمند، از طریق اپلیکیشن موبایل که با اینترنت یا بلوتوث به تلفن همراه شما وصل می شود، ممکن می‌شود.

5 ویژگی یک خانه هوشمند که شاید تا به حال در مورد آنها نمی دانستید

اتاق نشیمن هوشمند در خانه هوشمند

اتاق نشیمن هوشمند در خانه هوشمند

تلویزیون هوشمند در اتاق نشیمن هوشمند

شاید یکی از سخت‌ترین کارها، پیداکردن کنترل تلویزیون و تعویض کانال یا کم کردن و بلندکردن صدا باشد؛ خصوصا زمانی که خوابتان بیاید و تصمیم بگیرید بدون لحظه‌ای درنگ، چرت بزنید. تلویزیون‌های هوشمند با تنظیمات شخصی شما، قابلیت آن را پیدا می‌کنند که بدون نیاز به فشردن دکمه، خاموش و روشن شوند. این تلویزیون‌ها با شنیدن صدای شما، دستور شما را اجرا می‌کنند.

همچنین شما می‌توانید با ایجاد ارتباط بین تلویزیون و لامپ‌ها و دستگاه‌های موجود در خانه، از طریق تلویزیون نشیمنتان، تمام خانه را کنترل کنید؛ بدون آنکه نیاز داشته باشید از سر جایتان بلند شوید. تلویزیون شما حتی قادر است به آیفون تصویری منزل شما متصل شود تا گزارشی از بیرون و منزل به شما بدهد. این تلویزیون قادر است به موبایل و لپ تاپ شما وصل شود تا شما با دوستانتان تماس صوتی یا ویدیویی برقرار کنید و قسمت‌های مختلف منزلتان را به آن‌ها نشان دهید.

تلویزیون هوشمند در خانه هوشمند ، دستیار صوتی شماست که می‌تواند ساعت بیداری شما را در حافظه‌اش نگه دارد و شما را بیدار کند.

راهنمای هوشمند سازی محل کار + معرفی تجهیزات لازم برای دفتر کار هوشمند

لامپ هوشمند برای اتاق نشیمن هوشمند

اغلب افراد ابتدا به سراغ هوشمندسازی روشنایی منزل خود می‌روند، چون بلند شدن و خاموش کردن چراغ‌ها کاری سخت است‌ و در کم‌کردن هزینه مصرف برق، تاثیر چشمگیری دارد. لامپ‌های هوشمند اما تنها در هزینه‌های شما صرفه‌جویی نمی کنند، بلکه می‌توانند تغییر رنگ بدهند و نور خود را کم و زیاد کنند. شاید شما با نور زیاد سردرد بگیرید و نور ملایم را ترجیح بدهید، می‌توانید از طریق کم و زیاد کردن تنالیته‌ی نور، فضا را دلخواه خود کنید. اگر شما یک مهمانی رمانتیک ترتیب داده‌اید، می‌توانید نور فضا را کم کنید و از رنگ‌های صورتی برای دلچسب‌ترکردن فضا استفاده کنید.

لامپ‌های هوشمند می‌توانند سر ساعات مشخص، خاموش یا روشن بشوند. مثلا اگر شما دوست دارید صبح زود برای ورزش از تخت بلند شوید، می‌توانید با لامپ‌های هوشمند، فضا را روشن کنید تا چشمتان به نور صبح واکنش نشان دهد و راحت‌تر از تخت بیرون بیایید.

لامپ‌های هوشمند را می‌توانید از خارج منزل نیز کنترل کنید و هر زمان که دوست داشتید، روشن یا خاموش کنید. این لامپ‌ها به آیفون تصویری منزل شما نیز متصل می‌شوند و می توانید با بازشدن در، همیشه تعدادی مشخص از چراغ های سالن یا راهروها را روشن کنید.

لامپ‌های هوشمند در خانه هوشمند به حضور و غیاب شما حساس هستند و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند.

من یک فرد سالمند هستم، چگونه تجهیزات خانه هوشمند می تواند به من کمک کند ؟

درب هوشمند در خانه هوشمند

زمانی که در اتاق نشیمن در حال تماشای تلویزیون یا تماس تصویری با دوستان خود هستید، ممکن است زنگ در منزل شما به صدا دربیاید. با نصب درب های هوشمند، شما می‌توانید بدون ایجاد اختلال در تماشای فیلم یا قطع مکالمه، از طریق تلویزیون هوشمند یا تلفن همراه خود، در را باز و بسته کنید. همچنین می‌توانید پیش از رسیدن دوستانتان به منزل، به آن‌ها کد ورود بدهید تا دیگر نیازی به زنگ زدن نداشته باشند. اگر هم دوست نداشته باشید در را باز کنید، می‌توانید تصویر فرد پشت در را ببینید و اگر واجبی داشت، بعدا با او تماس بگیرید. اگر حتی متوجه به صدا درآمدن زنگ نباشید، مراجعه افراد به منزل شما به تلفن همراهتان از طریق پیامک و ایمیل اطلاع داده می‌شود. درهای هوشمند امنیت بالایی دارند.

با زندگی در یک خانه هوشمند این 3 حس خوب را در زندگی روزمره تجربه کنید

پرده هوشمند

پرده هوشمند

پرده هوشمند برای اتاق نشیمن هوشمند

یکی از مهم‌ترین کارها در طول روز روشن و تاریک کردن پرده‌هاست. پرده‌های هوشمند از طریق بلوتوث یا وای‌فای، به شما این امکان را می‌دهند تا به صورت از پیش تنظیم‌شده یا در همان لحظه، آن‌ها را روشن و تاریک کنید.

پرده‌های هوشمند در خانه‌هایی ضروری هستند که گل و گیاه دارند و به میزان مشخصی از نور در طول روز نیاز دارند تا بهتر رشد کنند.همچنین با تاریک شدن هوا، پرده‌ها بسته می شوند و با روشن شدن هوا، کنار می‌روند تا منزلتان همیشه روشن باشد. اگر مهمانان شما بخواهند منظره بیرون را تماشا کنند، می‌توانید پرده‌ها را کنار بزنید و تصاویر بیرون منزل را از طریق تلویزیون هوشمند به آن‌ها نشان بدهید.

معرفی17 گجت هوشمند هیجان برانگیز و کاربردی در خانه هوشمند ( همراه با تصاویر )

پنجره هوشمند در خانه هوشمند

شما برای بازکردن پنجره‌های هوشمند به بلندشدن از سر جایتان نیاز ندارید. پنجره‌ها نیز مانند سایر اجزای خانه هوشمند، با تلفن همراه شما یا تلویزیون هوشمندتان کنترل می‌شوند. همچنین به طور اتوماتیک هنگام وزش باد و طوفان، بسته می‌شوند تا گردو غبار به داخل منزل شما وارد نشود.

پنجره‌های هوشمند قادر هستند تا به صورت هوشمند، باز و بسته شوند تا هوای داخل منزل شما تهویه شود؛ خصوصا زمانی که منزل شما پر از مهمان است و شما زمان کافی برای رسیدگی به همه بخش‌های خانه را ندارید.