یکی از بهترین دلایلی که باید خانه خود را هوشمند کنید و  از وسیله هوشمند استفاده کنید، ذخیره انرژی و بالطبع ذخیره پول است .

انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ (1404) خانه هوشمند به اندازه موبایل مشهور شوند . نتایج یک تحقیقات بیان می کند که تا انتهای سال جاری ، نزدیک به نصف امریکایی ها از تکنولوژی هوشمند کردن خانه ( اعم از دستگاه هوشمند تنظیم نور و دما و قفل های امنیتی هوشمند ) استفاده کنند . تجهیز کردن خانه با تجهیزات خانه هوشمند برخلاف تصور ، هزینه زیادی ندارد و نصب آن ها بسیار آسان است و به علت کوچک بودن ، از فضای بسیار کمی استفاده می‌کنند .

‌1– تنظیم دمای هوشمند در خانه هوشمند

وقتی زمستان به همراه سرمایش از راه می رسد، تنظیم دمای خانه بسیار مهم است زیرا استفاده بیش از حد ، نه تنها باعث اتلاف انرژی ، بلکه باعث هدر رفتن پولتان نیز می شود .

ترموستات های هوشمند قابل برنامه ریزی یکی از روش های قدیمی برای خانه داران است که توسط آن به میزان زیادی در مصرف انرژی و هدر رفتن پول شما در سال تاثیر گذار هستند ، اما دستگاه تنظیم دمای هوشمند هنگامی که کسی وارد خانه شود به طور خودکار روشن می شوند و هنگامی که خانه خالی باشد ، خاموش می شود و به این ترتیب از اتلاف انرژی و پول هنگفتی که صرف قبض های انرژی می شود جلوگیری می کند .

ترموستات هوشمند در خانه هوشمند

ترموستات هوشمند در خانه هوشمند

دستگاه های تنظیم دمای هوشمند این روزها ارتقاء داده شده اند  ، به این صورت که دستگاه با استفاده از جی.پی.اس موجود در موبایل شما و اعضای خانواده شما ( دستگاه می تواند تا ۶ نفر را ردیابی کند ) استفاده می کند تا متوجه شود فردی در خانه است یا خیر .

این دستگاه های تنظیم دمای هوشمند می تواند به گجت های هوشمند دیگر وصل شود و با صوت دستور بگیرد ، پس به نظر می رسد شما نیز بدتان نمی اید که از این دستگاه استفاده کنید.

یکی دیگر از انواع ترموستات های هوشمند دستگاهایی است که به صورت وایرلس کار می کند که می تواند به دستگاهای اپل ، سامسونگ و یا دیگر سیستم ها وصل و با صوت کنترل شوند . این دستگاه به سنسور هایی وصل می شود و دما را تنظیم کند . به طور میانگین این دستگاه ۲۳% از هزینه مصرفی برای انرژی را کاهش می دهد.

8 ترفند در دکوراسیون خانه هوشمند که باید حتما بدانید

‌2- لامپ های دارای حسگر حرکت در خانه هوشمند

روشن ماندن بیهوده چراغ اتاق های خالی ( به دلایل مختلف مانند فراموش کردن خاموش کردن چراغ ها و … ) باعث می شود تا انرژی و پول زیادی بیهوده مصرف شود .

چراغ ها روشن هستند ولی کسی در خانه نیست ! مطمئنن این چیزی نیست که شما از آن خوشتان بیاید ! چراغ های هوشمند که به اینترنت وای-فای شما وصل می شوند می توانند توسط گوشی های هوشمند ( موبایل ) شما از هر جایی که هستید کنترل شوند.

از همین حالا از خودتان شروع کنید و زندگی را برای خود راحت کنید ! با استفاده از لامپ هایی که به وسیله حسگر حرکتی می فهمند که باید روشن و خاموش شوند مقدار زیادی از پول خود را ذخیره کنید !

لامپ های هوشمند در خانه هوشمند

لامپ های هوشمند در خانه هوشمند

نمونه ای از موارد مصرفی این دستگاه : هنگامی که با دست های پر وارد اتاق می شوید ، لامپ به طور خودکار روشن می شود و هنگام خروج خاموش می شود .

بعضی لامپ های هوشمند به سوکت های موجود می تواند متصل شود و با هر دو نوع لامپ های فلوئورسنت و رشته ای کار می کند .

بعضی دیگر از لامپ هوشمند شخیص می دهد که چه مقدار نور در اتاق وجود دارد و هنگامی که نور به اندازه کافی باشد ، حتی اگر فردی داخل اتاق باشد ، خاموش می شود .

ما یک خانواده 4 نفره هستیم و می خواهیم خانه مان را هوشمند کنیم به چه تجهیزات هوشمندی نیاز داریم ؟

این چراغ ها بسته به برندشان ، به گوشی های هوشمند متفاوتی از جمله سامسونگ ، اپل و … وصل می شوند.

چراغ های هوشمند همچنین می توانند انرژی مصرفی را به صورت موثری کنترل کنند بنابراین شما می توانید مقداری از انرژی و پول خود را ذخیره کنید .

برخی از چراغ های هوشمند می تواند نورهای مختلفی را پخش کند و برای روشنایی استفاده می شود . همچنین این چراغ ها قابل برنامه ریزی هستند ، یعنی شما می توانید تعیین کنید که سر چه ساعتی روشن و سر چه ساعتی خاموش شود .

در برخی موارد ممکن است سه لامپ مختلف با هم کار می کنند در کنار یکدیگر قرار بگیرد که بتوانند حالت های نوری مختلفی را فراهم کنند . به عنوان مثال هر سه لامپ می توانند روی یک نقطه متمرکز شوند یا می توانند به طور یکسان کل اتاق را روشن کنند. این لامپ ها همچنین می توانند با موزیک همگام سازی شوند و نور خود را همراه با موزیک کم و زیاد و یا رنگ نور را تغییر دهند .

یک راه سریع برای کاهش هزینه ی مصرفی برای روشنایی ، استفاده از چراغ های جیبی می باشد که دارای ال.ای.دی های هوشمند است و به طور میانگین نسبت به لامپ های معمولی ، ۸۰% انرژی کمتری مصرف می کند ! این لامپ نیز می تواند توسط گوشی های هوشمند کنترل شود .

شما برای کنترل کردن لامپ ها توسط صوت ، می توانید از  wireless lighting control system استفاده کنید. این سیستم می تواند به وای-فای خانه شما متصل شود بنابراین شما هر کجا که باشید به راحتی با استفاده از اینترنت می توانید لامپ های خود را خاموش/روشن کنید .

من یک فرد سالمند هستم، چگونه تجهیزات خانه هوشمند می تواند به من کمک کند ؟

‌3– شیر های هوشمند در خانه هوشمند

بستن شیر آب هنگام مسواک زدن اولین روش ذخیره اب است و در یک سال به ازای هر خانواده به طور میانگین از هدر رفتن  ۱۱۵۰۰ لیتر اب جلوگیری می کند !

شیر آب هوشمند در خانه هوشمند

شیر آب هوشمند در خانه هوشمند

شیر های هوشمند به وسیله سنسور هایش ، فقط هنگامی که دست فردی را تشخیص دهند باز می شوند و بدین وسیله از هدر رفتن مقدار زیادی اب جلوگیری می کنند .

شیر های هوشمند با برق کار می کنند که می تواند به پریز وصل شود یا با باطری کار کند . این شیر ها بر روی هر گونه سینکی نصب می شوند .

چگونه نصب تجهیزات خانه هوشمند می توانند باعث کاهش استرس روزانه ما شوند ؟!

4– مبدل های هوشمند در خانه هوشمند

با این وسیله شما می توانید هر یک از لوازم خانگی برقی خود را به یک وسیله هوشمند تبدیل کنید ! مبدل های هوشمند به وای-فای خانه شما متصل می شوند و شما به راحتی با استفاده از گوشی هوشمند خود می توانید هنگامی که از لوازم برقی خانه خود دور هستید انها را کنترل کنید . به عنوان مثال می توانید غذا ساز خود را هنگامی که روی تخت دراز کشیده اید ، خاموش کنید .

مبدل هوشمند قابل برنامه ریزی هستند ، یعنی شما می توانید تعیین کنید از چه ساعتی تا چه ساعتی روشن باشند ، همچنین می توانند بقیه مبدل های هوشمند را نیز کنترل کنند .

با استفاده از نرم افزار مخصوص این مبدل ، شما می توانید انرژی مصرفی توسط هر دستگاه رو مشاهده و ان را کاهش دهید .

با زندگی در یک خانه هوشمند این 3 حس خوب را در زندگی روزمره تجربه کنید

‌5– کلید و پریز هوشمند در خانه هوشمند

لوازم خانگی برقی شما که به پریز متصل می مانند ، در صورت خاموش بودن نیز مقداری کمی انرژی استفاده می کنند ، حال اگر همه دستگاه هایی که به پریز متصل هستند را در نظر بگیریم ، مجموع انرژی اتلاف شده زیاد می شود!

کلید و پریز هوشمند در خانه هوشمند

کلید و پریز هوشمند در خانه هوشمند

قطع کامل برق توسط پریز های هوشمندی که می توانند توسط صوت هم دستور بگیرند ، اسان است .

استفاده از پریز هوشمند باعث می شود تا از اتلاف مقدار زیادی از انرژی که مطلقا هیچ نیازی به ان ندارید ، جلوگیری شود .

چگونه خانه هوشمند خود را از راه دور کنترل کنیم ؟

6- کنترل کننده های انرژی هوشمند‌ در خانه هوشمند

این دستگاه می تواند به تمامی لوازم خانگی برقی متصل شود و میزان برق مصرفی را بر حسب کیلووات به شما گزارش کند .

دستگاه می تواند با در نظر گرفتن ولتاژ و شدت جریان ، کیفیت برق را ارزیابی کند. این دستگاه همچنین توسط سنسور های کنترل کننده ی انرژی خود می تواند دستگاه هایی که به ان متصل است را هنگامی که شما در اتاق نیستید ، خاموش کند .

دستگاه های دیگری هم هستند که علاوه بر کنترل انرژی ، مقدار پولی که صرف قبض برق می شود و همچنین میزان کربن دی اکسید تولیدی را اندازه گیری می کند و به شما نمایش می دهد.

 

می خواهم خانه ام را هوشمند کنم